Участь викладачів Факультету у роботі журі ІV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії

    4–8 квітня 2024 р. викладачі кафедри історії України і методики викладання історії Андрій Королько і Богдан Паска та викладач кафедри історії Центральної та Східної Європи і спеціальних галузей історичної науки Микола Вітенко взяли участь у роботі ІV етапу XXV Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії, яка проходила у м. Чернівці на базі Багатопрофільного ліцею для обдарованих дітей.

    Перемогу на цих інтелектуальних змаганнях виборювали 129 учнів 8–11 класів із різних куточків України, зокрема 31 восьмикласник, 32 дев’ятикласники та по 33 десяти- і одинадцятикласники.

    Результати інтелектуальних змагань визначало компетентне журі, до складу якого входили понад 30 науковців і педагогів з усієї України. Так, заступником голови журі був доцент кафедри історії України і методики викладання історії Андрій Королько, який курував перевіркою членами журі завдань практичного і теоретичного турів учнів 10 класу. У свою чергу, старший викладач кафедри історії України і методики викладання історії Богдан Паска здійснював перевірку завдань практичного і теоретичного турів учнів 11 класу, а доцент кафедри історії Центральної та Східної Європи і спеціальних галузей історичної науки Микола Вітенко – учнів 9 класу. Переможцями олімпіади стала половина учасників, які відповідно до рейтингу посіли І, ІІ та ІІІ місця.

    Основними завданнями учнівської олімпіади на її останньому ІV Всеукраїнському етапі є: стимулювання творчого самовдосконалення дітей, учнівської молоді; виявлення, розвиток обдарованих учнів, надання їм допомоги у виборі професії, залучення їх до навчання у закладах вищої освіти; реалізація здібностей талановитих учнів; підвищення інтересу до поглибленого вивчення історії, формування у колах учнівської молоді навичок дослідницької роботи; активізація всіх форм позакласної та позашкільної роботи з учнями; підвищення рівня викладання історії і суспільствознавчих предметів, фахової підготовки учнів; залучення професорсько-викладацького складу, аспірантів, студентів закладів вищої освіти, працівників наукових установ до активної роботи з обдарованою учнівською молоддю. Аналіз перевірених робіт показав високий рівень підготовки більшості учнів 8–11 класів.

    Вітаємо переможців! Нехай академічні успіхи додають вам сили духу, наполегливості, надихають на нові звершення та підкорення незвіданих інтелектуальних вершин! Пам’ятайте, що історія світу, історія непереможної України триває, і творити її вам!

    Також на закритті олімпіади доцент кафедри історії України і методики викладання історії Андрій Королько був нагороджений подякою Національного центру «Мала академія наук України» за високий рівень професіоналізму, особистий внесок у підтримку учнівської молоді та роботу заступником голови журі ІV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії.