День пам’яті Героїв Крут!

29 січня в Україні вшановують пам’ять Героїв битви під Крутами. Крути – одна з трагічних і водночас легендарних сторінок в історії української національної революції 1917–1923 рр. Завдяки звитязі та сміливості українських воїнів більшовицький наступ на м. Київ було зупинено на чотири дні на початку 1918 р., що дало змогу укласти Брестський мир між Українською Народною Республікою і державами Четверного союзу. Тоді холодного січневого дня 1918 року в нерівному бою проти переважаючих сил ворога виступили зовсім юні, але нескорені захисники своєї Батьківщини. Після здобуття Україною незалежності подвиг героїв Крут зайняв гідне місце в пантеоні національної слави, став символом патріотизму і жертовності у боротьбі за державну незалежність.

Студенти спеціальностей 014 Середня освіта (Історія) і 032 Історія та археологія ОР «Бакалавр» цього дня, 29 січня 2022 р., традиційно долучилися до вшанування подій битви під Крутами у м. Івано-Франківську. Студент ІІІ курсу спеціальності 032 Історія та археологія Олександр Данилюк зауважив: «Коли я одягаю форму вояка УНР чи повстанця, я стаю відчувати себе краще, ніж просто зазвичай. Хоча однострій незручний, і чоботи натирають, але я відчуваю себе краще, я відчуваю себе якось по іншому, на якомусь піднесенні. Якщо якийсь час не походжу в цьому однострої, не піду в похід, і все – мені мало. Давайте сюди ще якусь форму, давайте підемо в похід».

Окрім ходи та почесної варти, цього разу розіграли невелику сценку тогочасних подій.

Пам’ятай про великі дні наших Визвольних Змагань!