Онлайн-захист кваліфікаційних робіт за другим (магістерським) рівнем вищої освіти здобувачів освітньої програми «Політологія»

21 грудня 2021 р. відбувся успішний онлайн-захист кваліфікаційних робіт за другим (магістерським) рівнем вищої освіти здобувачів освітньої програми «Політологія» у Прикарпатський Національний Університет Ім.В.Стефаника дистанційно через систему Cisco Webex Meetings.

Діяла екзаменаційна комісія у складі голови комісії завідувача кафедри політичних інститутів та процесів, професора В.В. Марчука, членів комісії професора С.М. Дерев’янка, доцента І.І. Доцяка та доцентки Ю.В. Кобець (секретар ЕК). У роботі екзаменаційної комісії також взяли участь наукові керівники та рецензенти – професорсько-викладацький склад кафедри політичних інститутів та процесів і кафедри політології: завідувач кафедри політології, професор В.Й. Климончук, професор І.С. Монолатій, доценти М.А. Геник, М.Б. Міщук, С.М. Матвієнків, О.І. Липчук.

Виступи студентів Юрія Василенка, Ірини Бирич, Наталії Дукач, Катерини Данчук, Іванни Шлімкевич, Андрія Гайдейчука супроводжувалися презентаціями, а їх кваліфікаційні роботи відзначалися науковою новизною, змістовністю та глибиною розкриття політологічних проблем. Розглядалися різні теми: «Міжнародний досвід врегулювання заморожених конфліктів», «Протидія інформаційним впливам як складова гібридних конфліктів: світовий досвід та українські реалії», «Технології маніпулювання правами корінних народів та етнонаціональних спільнот в Україні», «Європейська практика розвитку суспільного мовлення та особливості її застосування в новітніх українських реаліях», «Криза національної ідентичності України як проблема національної безпеки», «Політичні партії на місцевих виборах 2020 року (на прикладі Івано-Франківської області)».

Члени екзаменаційної комісії відзначили високий науковий рівень підготовки дипломних робіт та їх практичне значення, оскільки вони містять конкретні поради, які можуть бути використані у діяльності органів державної влади та органів місцевого самоуправління, політичних партій та громадських організацій. Результати досліджень здобувачів апробовані під час проведення наукових конференцій та опубліковані, зокрема, у Віснику наукових робіт молодих вчених «Politia». Хід підготовки кваліфікаційних робіт заслуховувався на засіданнях та науково-методичних семінарах обох кафедр. Публічному захисту передувала перевірка текстів робіт на відповідність вимог академічної доброчесності. Усі дипломні роботи оцінені на відмінно, а кращі випускники рекомендовані до вступу в аспірантуру.

Захист завершився привітаннями випускників із закінченням навчання та здобуттям кваліфікаційного рівня МАГІСТРА ПОЛІТОЛОГІЇ.