Андерсен єднає серця: в університеті – поважні гості з Данії

    Президентка Королівської академії наук – Марі Луїза Бек Нош на чолі поважної делегації з Данії завітала на запрошення Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника відсвяткувати річницю всесвітньо відомого казкаря Ганса Крістіана Андерсона.

    Сьогодні, 6 квітня, в Університеті підвели підсумки та нагородили учасників конкурсу «Андерсен єднає серця». Конкурс проводиться у рамках угоди про співпрацю між факультетом філології ПНУ та департаментом мови, культури та комунікації Університету Південної Данії. Його організовано для популяризації творчості Г. Х. Андерсена та підсилення українсько-данських освітньо-культурних зв’язків.

    У складі делегації Королівства Данії на чолі з президенткою Королівської академії наук – Марі Луїзою Бек Нош – доктор філософії, Інституту культури і суспільства та балканських студій Орхуського університету – Біргітте Бек Пристед; докторантка в Центрі Ганса Крістіана Андерсена – Інга Капустян; професорка кафедри соціальних технологій, докторантка в Орхуському університеті – Надія Павлик.

    Захід модерувала доцентка кафедри світової літератури і порівняльного літературознавства Алла Мартинець.

З вітальним словом виступив ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Ігор Цепенда: «Дякуємо нашій делегації Королівства Данії, що приїхали в Україну у такий важкий час. Ми зараз потребуємо віри у майбутнє, власне, як і вчить Андерсен. В багатьох випадках Україна є незламною, тому що намагається протистояти не тільки у військовій справі, а й розвиває науковий потенціал. Дякуємо за солідарність. Радіємо з того, що нам вдалося провести конкурс «Андерсен єднає серця». Він направду дуже цікавий, глибокий і теплий. Ми завжди відкриті на творчість тих народів, які несуть доброту та світ. Вітаємо наших учасників, які активно себе проявили та бажаємо успіхів і надалі! Ми протягом останнього часу починаємо розробляти комп’ютерні ігри для вивчення багатьох творів. Тому в перспективі хочемо створити таку ж гру про творчість Ганса Крістіана Андерсена».

«Дякуємо, що в непростий час для вашої країни ви змогли нас прийняти! Сподіваюся, що впродовж нашої співпраці ми налагодимо зв’язки, щоб вивчати Андерсена ще більше. Я приємно вражена, що в Україні так славиться його творчість серед дітей та дорослих. В Данії він є великою особистістю. Хочу також відзначити, що на державному рівні Україна має величезну підтримку серед усіх партій та парламенту. Це тільки підсилює нашу взаємодію. Стосовно науки, то я переконана, що вона має бути без кордонів. Ми захоплюємося стійкістю українців та їх ентузіазмом у плані освіти», – зазначила президентка Королівської академії наук Марі Луїза Бек Нош.

    До участі у конкурсі «Андерсен єднає серця» долучилися студенти та учні різних вікових груп (152 особи) з 17 регіонів України.

Журі конкурсу об’єднало роботи (есеї «219 слів про Андерсена») у 5 вікових груп. У кожній групі було визначено трьох переможців.

    Категорія «університет»

    1 місце – Влада Плісак – (Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, керівник – Данило Рега)

    2 місце – Андрій Журба – (Київський столичний університет імені Бориса Грінченка, керівник – Юлія Вишницька)

    3 місце – Софія Захарчук – (Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, керівник – Алла Мартинець)

    Категорія «коледжі»

    1 місце – Альона Іваненко – (Відокремлений структурний підрозділ «Сарненський педагогічний фаховий коледж Рівненського державного гуманітарного університету», керівник – Галина Мариніна)

    2 місце – Єлизавета Кривенко – (ДНЗ «Баштанський професійний ліцей» Миколаївська область, керівник – Ірина Корольова)

    3 місце – Діана Винник – (Івано-Франківський фаховий коледж технологій та бізнесу, керівник – Наталія Стефінин)

    Категорія «учні 10–11 класів»

    1 місце – Юлія Довгополова – (Костянтинівський ЗЗСО І–ІІІ ступенів №4 Костянтинівської міської ради Донецької області, вчитель – Олена Касумова)

    2 місце – Анна Рудницька – (Ліцей №4 Івано-Франківської міської ради, вчитель – Тетяна Литвин)

    3 місце – Анна Полянська – (Миколаївський ліцей №28, вчитель – Світлана Полудень)

    Категорія «учні 8–9 класів»

    1 місце – Олександра Чорна – (Спеціалізована школа І–ІІІ ступенів з поглибленим вивченням англійської мови № 92 імені Івана Франка міста Києва, вчитель – Лариса Хамбекова)

    2 місце – Анна Павленко – (Комунальний заклад «Ладанський ліцей» Ладанської селищної ради Чернігівської області, вчитель – Наталія Тітуленко)

    3 місце – Катерина Козуб – (філія №2 Сухополов’янського ліцею Сухополов’янської сільської ради Чернігівська область, вчитель – Віта Мрічко)

    Категорія «учні 5–7 класів»

    1 місце – Марія Савіцька – (Ліцей імені В’ячеслава Чорновола Івано-Франківської міської ради, вчитель – Світлана Квасниця)

    2 місце – Вероніка Шеремет – (Стебницька гімназія №11 імені Тараса Зозулі Дрогобицької міської ради Львівської області, вчитель – Леся Здерок)

    3 місце – Даніїл Кузовов – (Куколівський ліцей Попельнастівської сільської ради Олександрійського району Кіровоградської області, вчитель – Світлана Барабанова)

    На завершення дійства доцентка кафедри філології Коломийського навчально-наукового інституту, ініціаторка створення комп’ютерних ігор «Шлях Василя Стефаника», «Стежками Франка» та «Давній Галич» Галина Волощук та професор кафедри філології, доктор філологічних наук Олександр Солецький продемонстрували модель ігор і відзначили те, наскільки сильно це допомагає познайомитися ближче з творами та їх героями.