Відпочинок і знання, що врятують дітям життя

    Міни та інші «вбивчі сюрпризи» розкидані ворогом на українській землі щільно і усюди. Смертельні «іграшки» дуже часто привертають увагу саме дітей. На Прикарпатті вирішили поєднати літне оздоровлення та психологічне розвантаження дітей зі Сходу та Центру України з цікавими практичними безпековими тренінгами від ГУ ДСНС в Івано-Франківській області.

   Ініціативу Благодійної організації «Благодійний Фонд «Чисті Серцем» і ДСНС про організацію спеціалізованих таборів для дітей підтримав Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника. Зокрема, наші студенти зможуть влітку працювати вихователями у таких таборах, а наші психологи і студенти-психологи надавати відповідну підтримку дітям.

    Сьогодні ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стфеаника Ігор Цепенда зустрівся з директором Благодійної організації «Благодійний Фонд «Чисті Серцем» Іриною Рабарською та в. о. ректора Івано-Франківського національного медичного університету Русланом Козовим. Вони підписали відповідний меморандум. Медики у цьому проєкті забезпечать оздоровчі заходи, а також тренінги для дітей з надання першої медичної допомоги.

    У розмові також взяли участь народні депутати України Тетяна Циба та Олена Вінтоняк; член Наглядової ради ПНУ, Почесний консул Угорщини в м. Івано-Франківську, співзасновник відомого на Прикарпатті Благодійного Фонду «Чисті серцем» Василь Вишиванюк; директорка Проєктно-освітнього центру ПНУ «Агенти змін», доцентка кафедри фінансів економічного факультету Світлана Кропельницька; декан факультету психології ПНУ Лариса Заграй; декан медичного факультету, новообраний ректор Івано-Франківського національного медичного університету Роман Яцишин; заступник начальника ГУ ДСНС України в Івано-Франківській області Володимир Пачків; начальник сектору зв’язків зі ЗМІ та роботи з громадськістю ГУ ДСНС України в Івано-Франківській області Христина Перцович.

    Всі присутні домовилися про організацію та забезпечення проведення на Прикарпатті спеціалізованих таборів для дітей «FLORIAN».

    Як розповіла начальник сектору зв’язків зі ЗМІ та роботи з громадськістю ГУ ДСНС в області Христина Перцович, назва «FLORIAN» не є випадковою.

    Вона походить від імені Святого Флоріана – заступника під час надзвичайних ситуацій, зокрема, пожеж і повеней. Він є покровителем тих Героїв, хто щодня гасить страшні пожежі і рятує наших людей з-під завалів після чергових ворожих ракетних та дронових атак.

     Підписаним сьогодні документом визначено основні дії для реалізації запланованих спільних заходів проєкту:

    – оздоровлення та відпочинок дітей;

    – едукація здорового та безпечного способу життя;

    – удосконалення практичних навичок щодо дій у надзвичайних ситуаціях;

   – підвищення рівня знань дітей та підлітків у галузі безпеки життєдіяльності: дій під час надзвичайних ситуацій, дій при виявленні вибухонебезпечних предметів, обстрілах, обвалах будівельних конструкцій, пожежах, стихійних лихах, навчання з надання домедичної допомоги та орієнтування на місцевості;

     – організація належних умов для вивчення рятувальної справи, розвитку творчих здібностей дітей, занять фізичною культурою, пожежно-прикладним спортом, туризмом, природоохоронною та краєзнавчою роботою;

     – психологічна підтримка для дітей: релаксація, щоб зменшити стрес і тривожність, тренінги та заняття з психологами;

    – забезпечення іншої навчально-просвітницької діяльності та дозвілля дітей тощо.