Засідання історичної комісії Тридцять п’ятої Наукової сесії Наукового товариства ім. Шевченка

20 березня 2024 р. на базі Факультету історії, політології і міжнародних відносин Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника відбулося засідання історичної комісії гуманітарних наук Тридцять п’ятої Наукової сесії Наукового товариства ім. Шевченка. Під час роботи комісії були заслухані доповіді науковців трьох закладів вищої освіти м. Івано-Франківська – Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Івано-Франківського національного медичного університету та Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу. Зокрема, свої дослідження презентували: кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України і методики викладання історії Факультету історії, політології і міжнародних відносин Андрій Королько («Вшанування сторіччя від дня народження Тараса Шевченка на Покутті»), кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії Факультету історії, політології і міжнародних відносин Олександр Марущенко («Українська візія Другої світової війни: нові концепції»), кандидат історичних наук, доцент кафедри українознавства і філософії Івано-Франківського національного медичного університету Олена Гайдукевич («Співпраця УГКЦ та НТШ в процесі охорони природи Галичини у 20–30-х рр. ХХ ст.»), доктор історичних наук, професор кафедри філології і перекладу Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Олег Малярчук («Соціалістичні експерименти у сільському господарстві та промисловості Прикарпаття: уроки історії»).

Протягом наукової зустрічі тривали цікаві і плідні дискусії. Закриваючи зібрання, голова історичної комісії гуманітарних наук, доктор історичних наук, професор кафедри етнології і археології Микола Кугутяк відзначив високий науковий рівень доповідей учасників, полемічність їхніх виступів, що сприяє розвитку досліджень з вивчення нової і новітньої історії України та рідного краю.