Круглий стіл «Готельно-ресторанна та курортна справа: підготовка висококваліфікованих фахівців»

    14 листопада 2023 р. кафедрою готельно-ресторанної та курортної справи факультету туризму Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника було проведено другий всеукраїнський круглий стіл «Готельно-ресторанна та курортна справа: підготовка висококваліфікованих фахівців».

    У роботі цього форуму взяли участь науковці та викладачі – фахівці у галузі готельно-ресторанної справи, стейкхолдери, партнери, випускники спеціальності «Готельно-ресторанна справа», органи місцевого самоврядування та представники громад.

    На початку роботи Круглого столу до учасників звернувся доктор фізико-математичних наук, професор, проректор з науково-педагогічної роботи Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Сергій Шарин, який підкреслив особливу значущість таких заходів та наголосив, що такі обговорення сприяють співпраці здобувачів освіти, академічної спільноти та роботодавців.

    Володимир Великочий – професор, доктор наук, зазначив, що сьогодення індустрія гостинності вимагає не лише теоретичної але й належної практичної підготовки фахівців готельно-ресторанної справи.

    Володимир Клапчук – професор, доктор наук, наголосив на тому, що сьогодні постала необхідність звернутися до МОН України та Міністерства соціальної політики України з проханням про затвердження та якнайшвидше введення в дію Професійного стандарту зі спеціальності 241 «Готельно-ресторанна справа».

    Тетяна Капліна – професор, завідувач кафедри готельно-ресторанної та курортної справи Полтавського університету економіки і торгівлі, звернула увагу на необхідність використання новітніх технологій та діджиталізації у навчанні фахівців готельно-ресторанної сфери.

    Богдан Михайлов – директор ГО «Ресторанна Гільдія», старший викладач Національного університету харчових технологій, зауважив, що вимоги до підготовки фахівців готельно-ресторанного бізнесу зростають. Сьогодні, для фахівців сфери гостинності вже не достатньо знати лише іноземну мову, він має бути професіоналом своєї справи, а також і психологом і менеджером.

    Леся Польова – доцент кафедри готельно-ресторанної та курортної справи, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника у своєму виступі поділилася унікальним досвідом щодо організації закордонного стажування студентів.

    Маргарита Загуменнова – заступниця генерального директора ТОВ «Сузір’я» (санаторій «Квітка полонини») розповіла, що стейкхолдери відкриті до співпраці з навчальними закладами.

    Людмила Чернуха – здобувач вищої освіти РВО «магістр» спеціальності «Готельно-ресторанна справа» (ОПП «Курортна справа») поділилася своїми враженнями від навчального процесу. Для неї, як здобувача освіти, є важливим не лише якісна освіта, але й розуміння подальших перспектив професійної реалізації.

    Подолян Михайло – керуючий кав’ярень «Кавоварка» «Сім’ї ресторанів Лейбова гора», викладач кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Університету Короля Данила поділився унікальним досвідом роботи в закладах ресторанного господарства. У своєму виступі, наголосив, на необхідності актуалізації престижності професії працівників сфери гостинності.