Проєкт «Невидима спадщина»: фахівці університету провели екскурсію для людей з вадами зору

    Виставку-галерею Центру образотворчого, декоративно-прикладного мистецтва «Митці Прикарпаття. XX – XXI століття» нашого Університету відвідали особливі гості – члени Івано-Франківської міської організації Українського Товариства Сліпих. Це стало можливим завдяки проєкту транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014–2020 «Невидима спадщина», який реалізує Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника у співпраці із Люблінським Католицьким Університетом Іоана Павла ІІ (Республіка Польща).

    Екскурсію приурочили Всесвітньому дню абетки Брайля, який в усьому світі відзначають 4 січня. Експонати виставки відвідувачам представила кандидатка мистецтвознавства, доцентка кафедри дизайну і теорії мистецтва Надія Бабій. Зазначимо, що деякі мистецькі роботи в галереї за допомогою технологій методу Брайля є адаптованими для людей з вадами зору.

    «Наша зустріч має велике соціальне значення, адже ми разом зможемо знайомитися із картинами, скульптурами та виробами декоративно-прикладного мистецтва, і одночасно спілкуватися, шукати нові ідеї та можливості їх реалізації. Маємо на меті і надалі створювати власні адаптації», – зазначила Надія Бабій.

    Голова правління Івано-Франківської ТПО УТОС Оксана Логвін зауважила, що завдяки проєкту «про нас турбуються, з нами консультуються та прагнуть зробити світ для нас доступнішим…».

    Під час екскурсії члени Івано-Франківської міської організації Українського Товариства Сліпих мали можливість почути багато цікавої інформації про мистецькі роботи та доторкнутися до експонатів виставки-галереї.

    «Цей захід – це не просто дотик до мистецтва. Це той момент, коли кожен вчиться бачити серцем», – зазначила Тетяна Маскович, локальна менеджерка проєкту «Невидима спадщина», кандидатка мистецтвознавства.

    Як зазначила керівниця проєкту «Невидима спадщина» кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри методики музичного виховання та диригування Христина Казимирів проєкт і надалі буде розвиватися: «Ми розуміємо, що потреба у адаптації мистецтва для всіх людей, не залежно від їхніх особливостей, дуже велика. Маємо намір розвивати проєкт у цьому напрямку».