Студенти, аспіранти та викладачі Факультету на Фестивалі науки

Викладачі, аспіранти та студенти Факультету історії, політології і міжнародних відносин спільно з іншими структурними навчально-науковими підрозділами нашого Університету традиційно провели в м. Івано-Франківську «Фестиваль науки». Захід відбувся 25 травня 2019 р. на Вічевому майдані обласного центру.

Урочисто відкрив свято науки ректор університету, професор Ігор Цепенда. «Сьогодні Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника традиційно влаштовує свято для івано-франківців. Наші викладачі та студенти презентують свої нові здобутки, проекти. Це свято також є доброю нагодою зацікавити наукою майбутніх абітурієнтів. То ж, бажаю усім гостям нашого заходу цікаво провести час», – сказав ректор.

У рамках програми фестивалю кожен структурний підрозділ рідної Alma-Mater проводив презентації своїх інститутів та факультетів, під час яких учасники свята мали чудову нагоду побачити майстер-класи, демонстраційно-наукові експерименти, тощо. Звичайно, вирізнялися своїми підготовленими локаціями Факультет історії, політології і міжнародних відносин. Учасники свята мали чудову нагоду побачити демонстраційно-наукові елементи та персонажі з різних історичних епох, інсценізації заходів історичного та політичного змісту.

Неабиякою цікавою локацією виявилася експериментально сконструйована етнографічна світлиця, в якій студенти-історики під керівництвом доцента кафедри етнології та археології Світлани Боян-Гладкої представили український національний одяг різних етнографічних груп та історико-етнографічних районів Карпат і Прикарпаття. Також на цій локації учасники і гості свята могли скуштувати національні страви прикарпатської кухні, підготовлені нашими студентами.

На іншій локації гості свята мали чудову нагоду побачити колекцію сучасних старовинних монет, грошових знаків та марок різних історичних періодів нашої держави, яку представив науковець, асистент кафедри історіографії та джерелознавства Володимир Саганюк. Уже традиційно старший викладач кафедри археології та етнології Ігор Кочкін разом зі студентами кафедральної спеціалізації організували виставку археологічних знахідок періоду давньої та середньовічної історії України.

Окрасою «Наукового фестивалю» стали костюмовані персонажі, яких у порівнянні з минулим роком стало набагато більше! Особливо рада їм була дітвора, яка залюбки фотографувалась зі зброєю під пильним наглядом наших студентів.

Викладачі, студенти і аспіранти кафедри політології та кафедри політичних інститутів і процесів підійшли до організації свята оригінально – підготували своєрідний флешмоб, одягнувшись у спеціальні футболки та кепки зі своєрідною рекламою спеціальності «Політологія» Факультету історії, політології і міжнародних відносин.

Викладачі кафедри міжнародних відносин, кафедри міжнародних економічних відносин та кафедри іноземних мов та перекладу для відвідувачів організували пізнавальну акцію – «Розпізнай країну світу по її символіці», визначали серед відвідувачів кращого знавця англійської мови.

А на святковій сцені студенти-історики під керівництвом заступника декана, доцента кафедри історії України і методики викладання історії Тамари Галицької-Дідух заспівали кілька українських національно-патріотичних пісень.

Стало вже приємною традицією під орудою доцента кафедри історії України і методики викладання історії Олега Єгрешія представлення книжкової виставки наукових досягнень викладачів та аспірантів Факультету історії, політології і міжнародних відносин.

Учасники і гості фестивалю науки були задоволені організацією проведення науково-пізнавального дійства. А родзинкою свята, безперечно, виявилися оригінальні імпровізовані локації, представлені студентами, аспірантами та викладачами Факультету історії, політології і міжнародних відносин.

Студенти, аспіранти та викладачі Факультету на Фестивалі науки