В Інституті мистецтв провели передвеликодній майстер-клас з писанкарства

    Передвеликодній період – це особливий час, коли ми готуємось до пошанування Христового Воскресіння. За давньою традицією народного мистецтва, одним з головних символів свята є писанка, що символізує початок життя, а нанесені взори відображають красу світу. Тому важливо зберегти досвід майстрів-писанкарів та долучити молодь до освоєння техніки розпису писанок. З цією метою 18 квітня на кафедрі методики викладання образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та дизайну було проведено майстер-клас писанкарства старшим викладачем Оксаною Веретко та доцентом Марією Дяків.

    Грунтовна розповідь про особливості роботи з писачком, воском, фарбниками Оксани Веретко надихнула учасників на створення цікавих візерунків.

    Викладачка продемонструвала взірці писанок різних регіонів України, акцентувала увагу на технологічних процесах від підготовки поверхні яйця до видалення воску після фарбування. Затишна атмосфера спонукала учасників до творчих інтерпретацій на тему декоративного розпису, розвитку фантазії та розуміння писанкової естетики.

    В результаті відбувся обмін досвідом, що сприятиме розвитку писанкарської традиції та популяризації цього виду мистецтва.