Виставка творів іконопису «З вірою у серці»

10 квітня в Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Івана Франка відбулося відкриття виставки семестрових та дипломних робіт зі спеціалізації «Іконопис» «З вірою у серці» студентів спеціальності 023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Роботи виконані під керівництвом кандидата мистецтвознавства, членкині Національної спілки художників України, доцентки Юлії Попенюк.

Сьогодні дуже важливо єднатися у молитві, тому виставку відкрив та благословив представник духовенства доцент кафедри богослов’я Івано-Франківської академії Івана Золотоустого отець Віталій Козінчук разом з братами-семінаристами.

«Перші зразки іконного малярства, зображення святих ми знаходимо у катакомбах, місцях особливого почитання мучеників, які віддали своє життя за волю, церкву. Важливо, щоб зображення мали оптимістичний характер. Українська ікона є особливою, оскільки вона може заспокоїти і покликати до Бога, а також демонструє велич, гідність, простоту та велику любов українського народу», ‒ зазначив отець Віталій.

Учасники цієї виставки відзначаються глибоким розумінням проблеми. Ці ікони вражають душу та надихають на думку про важливість духовного у нашому житті. Основною метою виставки «З вірою у серці» є велике бажання продовження іконописних традиції в Україні, як особливого виду мистецтва.

«Хочу подякувати нашим молодим митцям, які разом зі своїми наставниками змогли створити такі цікаві та особливі сакральні твори. Ми не можемо бути байдужими в той час, коли бій йде і за українську душу», – наголосив у вітальному слові директор Навчально-наукового інституту мистецтв, кандидат історичних наук, доцент Володимир Федорак.

Кандидат мистецтвознавства, доцент, завідувач кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації Петро Кузенко розказав про особливості навчання студентів на спеціалізації іконопис під керівництвом кандидатки мистецтвознавства, членкині Національної спілки художників України, доцентки кафедри Юлії Попенюк, яка підготувала вже не одну плеяду молодих художників. Мисткиня ознайомила слухачів з особливостями навчання іконопису, поетапності роботи з полотном, фарбами.

Своїми враженнями поділилися гості виставки: радник міського голови Івано-Франківська з питань співпраці із засобами масової інформації Мирослав Кошик, доцент кафедри дизайну і теорії мистецтва ННІМ Прикарпатського національного університету імені Стефаника Володимир Шпільчак, член НСХУ, заступник директора культурно-мистецького центру «Палац Потоцьких» Михайло Дейнега, директор музею мистецтв Прикарпаття Василь Романець, директорка Івано-Франківського краєзнавчого музею Галина Беднарчик.

Власні дипломні роботи представили Богдана Гивель, Віра Ярема (Федорів), Оксана Парцей, Іванна Лукіянчук, Анастасія Мадрига (Тютюнник), Марія Федишин, Марія Микитюк, Оксана Івасишин, Христина Кравчук, Світлана Дрогобицька (Павлусь). В експозиції налічується 57 робіт, виконаних в техніці жовткової темпери (дошка, левкас) та малярство на склі.

Студентка другого курсу спеціальності «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» Вероніка Каратич зазначила, що на виставці також є вже три її роботи, зокрема копія лику «Святий Миколай». «Біля мого дому є капличка «Божого милосердя», там була робота однієї нашої викладачки, і я уважно її розглядала та виявила бажання самій намалювати. У нас є спеціалізація іконопис, де я і спробувала свої можливості. Малюючи свої ікони, я насолоджувалась процесом та наповнювалась духовністю та спокоєм», – сказала Вероніка.

Виставка діятиме до 6 травня 2024 р. Щиро дякуємо керівництву та працівникам бібліотеки за гостинність та співпрацю в організації виставки.