Східноєвропейський вимір політики в сфері боротьби зі злочинністю: реалії, виклики та загрози

    Сьогодні в Навчально-науковому юридичному інституті Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника розпочалася триденна польсько-українська наукова конференція «Східноєвропейський вимір політики в сфері боротьби зі злочинністю: реалії, виклики та загрози». Її організовано Академією юстиції (м. Варшава, Республіка Польща) і Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника. Захід є підсумком роботи обох закладів вищої освіти України і Польщі у межах спільного грантового проєкту «Правовий та організаційний вимір цивільного захисту під час надзвичайних ситуацій воєнного характеру – приклад України».

    Упродовж реалізації проєкту польські та українські дослідники працювали за багатьма напрямками. Зокрема, це правовий та інституційний аспекти цивільного захисту; безпека в установах виконання покарань: польсько-українська компаративістика; державна зрада, колаборація: правовий, психолого-педагогічний та історичний аспекти; освіта під час збройних конфліктів.

    З вітальним словом до учасників та гостей заходу на пленарному засіданні звернулися ректор-комендант Академії юстиції Міхал Сопінскі, перша проректорка Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Валентина Якубів, голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич, директор Навчально-наукового юридичного інституту Юрій Микитин, перший заступник начальника Департаменту з питань виконання кримінальних покарань Віктор Кощинець.

    Крім того, на польсько-українську конференцію з надзвичайно актуальної тематики завітали ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника – Ігор Цепенда, ректорка Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна – Тетяна Кагановська і також висловились щодо сучасної тематики конференції та своєчасності досліджень, проведених в межах грантового наукового проєкту «Правовий та організаційний вимір цивільного захисту під час надзвичайних ситуацій воєнного характеру – приклад України».

    Під час конференції на трьох дискусійних панелях учасниками з України та Польщі були представлені доповіді з актуальних питань з зазначеної тематики.