Запрошуємо на презентацію книги «Монастирі давнього Галича – духовні обереги української нації»

12 жовтня 2023 р. о 11.30 год. в 23 аудиторії Центрального корпусу Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника відбудеться презентація книги професора Миколи Васильовича Кугутяка «Монастирі давнього Галича – духовні обереги української нації». Захід присвячено 1125-річниці першої писемної згадки про давній Галич. Видання реалізоване за підтримки Івано-Франківської обласної ради та Івано-Франківської обласної військової адміністрації. Захід буде проводитися у змішаному форматі. Бажаючі приєднатися до презентації можуть зробити це он-лайн через платформу Webex, за покликанням:

Організатором презентації є Факультет історії, політології і міжнародних відносин.

У презентації візьмуть участь науковці, викладачі, працівники, студенти і аспіранти з Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Інституту історії України НАН України, представники влади та органів місцевого самоурядування (більше 90 учасників).

Пропоноване увазі читачів монографічне видання «Монастирі давнього Галича – духовні обереги української нації» висвітлює особливості євангелізаційних процесів на теренах Галицького Прикарпаття, розкриває проблеми формування і розвитку монастирської традиції давнього Галича-Крилоса ХІІ – XVIII століть, духовну і цивілізаційну місію чернецтва, його роль у системі єпископської і митрополичої Галицької катедри. Зроблено спробу дослідити чернечий феномен Крилоської гори, скельно-печерні обителі й монастирі ближніх околиць давнього Галича. Важливою ознакою видання є публікація документів з історії чернецтва Галича-Крилоса.

Для істориків, релігієзнавців, культурологів, етнологів, усіх, хто цікавиться історією і культурою давнього Галича.