Миколі Кугутяку і Мирославу Волощуку вручено високі нагороди з нагоди 1125-річчя Галича

    У п’ятницю, 8 вересня 2023 р., в м. Галичі відбулася виїзна урочиста 24-та сесія Івано-Франківської обласної ради з нагоди 1125-річчя від часу першої згадки про місто. Перед початком роботи усі присутні спільно помолилися за Україну у Церкві Різдва Христового. Опісля на Замковій горі в Галичі відбулося пленарне засідання сесії обласної ради.

«Галич – це наша історія, наша слава, місце нашої сили. Як завше буває, коли маєш щось повсякденне, то воно не видається цінним. Коли я думаю, чим оригінальний наш край, то загалом в історії – Галичем, в політичній історії – Степаном Бандерою, в культурі і літературі – Василем Стефаником, в природному ландшафті – Говерлою. Цього більше ніде немає, тільки в нас на Прикарпатті, Галич для нас – це історична святиня для всіх мешканців Галицького краю – столиця могутньої королівської держави», – наголосив голова обласної ради Олександр Сич.

    З урочистою доповіддю про історичну роль та значення Галича в період Галицько-Волинської держави виступив доктор історичних наук, професор кафедри всесвітньої історії, керівник Центру медієвістичних студій Мирослав Волощук.

«В європейській історії це лише один з декількох випадків, коли місто на піку свого розвитку і величі дало назву громаді, що мешкала не лише у самому місті, але й на його далекій периферії. Поняття галичани вперше фіксується джерелами 1238 року, посеред нас воно лунає досі. Всі ми – мешканці Івано-Франківської, Львівської, Тернопільської областей – вважають себе галичанами», – відзначив Мирослав Волощук.

    З нагоди проголошення в Івано-Франківській області 2023 року Роком Княжого Галича та з метою відзначення 1125-річчя з часу першої згадки про місто Галич на замовлення обласної ради виготовлено ювілейні медалі «Галичу-1125». За вагомий внесок у дослідження та популяризацію історії періоду Галицько-Волинського князівства, увіковічення у творах мистецтва історії, самовіддане служіння територіальній громаді, значний особистий внесок у відродження слави Галича та сприяння його розвитку Олександр Сич спільного з головою ОДА/ОВА Світланою Онищук вручили нагороди доктору історичних наук, професору, декану Факультету історії, політології і міжнародних відносин Миколі Кугутяку та доктору історичних наук, професору кафедри всесвітньої історії Мирославу Ваолощуку.

    Студенти та професорсько-викладацький колектив Факультету історії, політології і міжнародних відносин та студенти щиро зичать Миколі Васильовичу Кугутяку та Мирославові Михайловичу Волощуку міцного здоров’я, творчого довголіття, реалізації нових цікавих проєктів з історії, археології та етнології!

    Також відзначимо, що задля гідного відзначення на Прикарпатті ювілею столичного міста Галича ще у 2021 р. Івано-Франківська обласна рада затвердила обласну комплексу програму «Відзначення 1125-річчя від часу першої згадки про місто Галич» на 2022–2023 роки, а на початку поточного року проголосила в області 2023 рік Роком Княжого Галича.