Стажування доцента кафедри міжнародних відносин Ігоря Гурака в рамках програми Erasmus+ у Вроцлавському університеті

В рамках програми академічної мобільності Erasmus+ доцент кафедри міжнародних відносин Ігор Гурак з 22 по 26 травня проходив стажування в Інституті міжнародних відносин факультету суспільних наук Вроцлавського університету (Республіка Польща) під керівництво професора Лариси Лещенко. В ході стажування Ігор Гурак взяв участь у роботі літньої школи «Arqus Summer School on Democracy: Ukraine on the Road to Europe», яка відбувалася на базі факультету та зібрала аспірантів із Австрії, Іспанії, Італії, Литви, Польщі та України. Поряд із доцентом І. Гураком лекторами школи виступили науковці з Вроцлавського університету – Пьотр Суля та Арсен Яценко, Національного університету «Києво-Могилянська академія» – Олександр Дем’янчук, Університету Мейнута – Джон О’Бреннан, Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича – Анатолій Круглашов.

В рамках літньої школи Ігор Гурак виступив із лекцією на тему: «Ukraine and the EU: dialogue in the shadow of the Kremlin». В ході виступу він звернув увагу на те, що після 1991 р. в м. Брюсселі та провідних столицях Західної Європи процеси у Східній Європі традиційно оцінювалися з російсько-центричних позицій, що після приходу до влади в Кремлі Владіміра Путіна керівництво країн так званої «Старої Європи» припустилося низки помилкових кроків, які зробили можливою агресію РФ проти України. Ігор Гурак наголосив, що після 24 лютого 2022 р. ситуація поступово зазнала змін і можна чітко простежити суттєву зміну підходів західних еліт, щодо євроінтеграційних перспектив України і українці мають реальні шанси розпочати переговори про вступ до ЄС ще цього року. Водночас, на думку науковця, проблема полягає у тому, що втрачено багато часу і, що найголовніше, – задля отримання статусу кандидата на вступ та подальших перспектив, які відкриваються перед Україною, нам довелося заплатити життями десятків тисяч жертв у війни проти Росії.