Наші студенти взяли участь у конференції з питань проблем космічних технологій

    Студенти Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника взяли участь у Міжнародній конференції з космічних ресурсів (6th Space Resources Conference), яка відбувалася з 15 по 19 травня у Гірничо-металургійній академії ім. Станіслава Сташиця (м. Краків, Польща).

    Підтримка студентської команди PNU-UNIVERSEH здійснювалася Польським національним агентством з питань академічного обміну (NAWA).

    Конференція є платформою обговорення передових технологій, пов’язаних із сучасними проблемами освоєння космосу та використання космічних ресурсів для покращення умов життя людини і захисту навколишнього середовища Землі.

    Усіма членами команди ПНУ-UNIVERSEH були представлені усні доповіді в різних наукових галузях – від проблематики створення матеріалів для захисту від космічного випромінювання і до розробки новітніх методів зв’язку.

    В рамках роботи конференції студенти взяли участь у Міжнародному космічному хакатоні (Space Hackhaton), де разом з студентами з Франції, Німеччини, Швеції, Люксембургу та Польщі українські фізики, біологи, екологи, географи та математики пропонували практичні вирішення сучасних викликів, пов’язаних із космічними технологіями.

    Участь команди ПНУ-UNIVERSEH у цих заходах є реалізацією принципу європеїзації української освіти, який системно впроваджується Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника.

    Слід зазначити, що Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника продовжує успішну співпрацю з Університетом Тулузи (Франція), Люксембурзьким університетом, Дюссельдорфським університетом імені Генріха Гейне (Німеччина), Університетом науки і технологій AGH (Польща) та Технічним університетом Лулео (Швеція) в рамках діяльності консорціуму UNIVERSEH.

    Основна місія консорціуму – здійснення спільної дослідницької та освітньої діяльності в галузі «Космос для Землі та людства» за умови об’єднання можливостей академічного середовища навколо «космічних» проблем та технологій.