Прикарпатське коріння дипломатії

    Сьогодні, 2 листопада, в Університеті презентували проєкт «Прикарпатське коріння дипломатії». Захід приурочили черговій річниці створення Європейського Союзу та 15-річчю з дня відкриття в Університеті спеціальності «Міжнародні відносини». Ініціатором та організатором проєкту стала кафедра іноземних мов та перекладу Факультету історії, політології і міжнародних відносин.

    У презентаційному заході взяли участь ректор Університету, свого часу перший секретар Посольства України в Республіці Польща, професор Ігор Цепенда, Почесний Консул Республіки Хорватія в Західному регіоні Віталій Запухляк, Надзвичайний і Повноважний Посланник другого класу, Почесний професор Університету Віталій Максименко, викладачі кафедр міжнародних відносин, міжнародних економічних відносин та іноземних мов і перекладу, студенти-міжнародники.

    Онлайн до зустрічі долучилися Надзвичайний і Повноважений Посол України в Республіці Словенія, Почесний доктор Університету Михайло Бродович, свого часу Перший секретар Посольства України в Грузії, громадський діяч, письменник Ігор Довганюк, Тимчасово повірена у справах України в Словацькій Республіці Наталія Никифорак.

    У межах програми заходу відбулася презентація друкованого видання «Прикарпатське коріння дипломатії», до якого увійшло понад два десятки інтерв’ю з дипломатами – вихідцями з Прикарпаття.

«Це ініціатива наших студентів міжнародних відносин, які проаналізували спадщину дипломатичного Прикарпаття. Сама концепція цікава тим, що наші міжнародники ставили питання, які розкривали цікаві сторінки дипломатичної діяльності і саме в такий спосіб можна передати досвід молоді. Узагальнивши це все, ми дійсно побачили, що значна частина Надзвичайних і Повноважних Послів України, які свого часу працювали і працюють в дипломатичній службі, мають своє коріння на Прикарпатті. Тому проєкт дуже цікавий і має свою цінність», – зазначив ректор Ігор Цепенда у своєму вітальному слові.

    Над друкованим виданням, упорядниками якого виступили викладачі кафедри іноземних мов і перекладу Марія Ткачівська та Ірина Савчук, працювали більше року. Книжка вийшла двома мовами – українською та англійською. У ній подана коротка біографічна довідка про дипломатів та їх кар’єрний шлях. Деякі статті містять інтерв’ю з дипломатами, в яких вони діляться власним досвідом, розповідають про переваги своєї роботи, про виклики в професійній діяльності, а також надають цінні поради та настанови студентам, які вирішили обрати фах дипломата.

«Основна мета нашого проєкту – дати студентам можливість більше пізнати свою майбутню спеціальність через живе спілкування та почути щось нове й важливе. Студенти спеціальності «Міжнародні відносини» разом із кафедрою іноземних мов і перекладу рік назад започаткували даний проєкт, який перш за все передбачав не лише каталогізацію бібліографічних даних про наших дипломатів з Прикарпаття, починаючи від часів ЗУНР та УПА, але й живе спілкування з теперішніми дипломатами, які перебувають в різних країнах світу на дипломатичних посадах», – зазначила завідувачка кафедри іноземних мов і перекладу Марія Ткачівська.

    Впродовж зустрічі дипломати поділилися зі студентами особливостями роботи дипломатичної служби та власним досвідом.

«У молоді зараз залишається не багато варіантів, а основне – рухати країну, розвивати всі свої можливості, тому що ми зараз на етапі зламу і їхній час настав довести протилежне та повертати Україну на мапу Європи», – зазначив Віталій Запухляк.

«Найбільшим викликом і найважливішим завданням є захист прав та інтересів власної держави та її громадян. Особливої ваги набуває це завдання в період російської агресії проти України. Відстоювання інтересів України, її суверенітету та територіальної цілісності, згуртування міжнародної спільноти навколо захисту цих основоположних цінностей є зараз головним пріоритетом у нашій діяльності», – наголосив Михайло Бродович.