Пам’ять про Володимира Грабовецького

4 грудня 2021 р. виповнюється шість років від того часу, як пішов з життя в 2015 р. перший завідувач кафедри історії України доктор історичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, академік АН Вищої школи України, відзначений державною нагородою орденом «За заслуги» трьох ступенів та низкою інших вагомих відзнак в Україні Володимир Васильович Грабовецький (1928–2015). Професорсько-викладацький колектив кафедри історії України і методики викладання історії, Факультету історії, політології і міжнародних відносин та Університету доклав чимало зусиль для гідного вшанування пам’яті Володимира Васильовича. На початку 2020 р. при підтримці ректора Ігоря Євгеновича Цепенди на фасаді Університету було встановлено меморіальну таблицю В.В. Грабовецькому (такої честі за всю історію Університету удостоєно лише кілька професорів), на Факультеті є іменна аудиторія професора (ауд. 618 Гуманітарного корпусу). Кафедра історії України і методики викладання історії, яку він заснував і 17 років очолював, виступила співорганізатором разом з Івано-Франківською обласною організацією Національної спілки краєзнавців України та Івано-Франківським історико-меморіальним музеєм Олекси Довбуша трьох Всеукраїнських наукових конференцій «Грабовецькі історичні читання» (2016, 20182020 рр.). Друковані матеріали двох конференцій уже побачили світ і передані в основні бібліотеки України. Науковий збірник за матеріалами третьої конференції «Грабовецькі історичні читання» невдовзі вийде друком, про що буде поінформовано.