Вітаємо з Всесвітнім днем історика!

Щорічно 28 березня у всьому світі відзначають своє професійне свято ті, хто пов’язав своє життя з історичною наукою. Сьогодні – Всесвітній день історика!

Історики щодня роблять масу кропіткої роботи, відтворюють події минулого для того, щоб нам нагадати, з чого все починалося. Довгий час історія розглядалася не як наука, а відносилася до літератури та мистецтва. Не випадково в грецькій міфології покровителькою історії вважалася одна з муз, у вигляді молодої жінки з сувоєм папірусу чи пергаменту в руці. Ім’я музи історії – Кліо – походить від грецького слова «прославляю».

І дійсно, перші хроніки, літописи, біографії присвячувалися, в основному, прославленню правителів. Незабаром «історією» стали називати взагалі всяку розповідь про який-небудь випадок, подію, дійсну або вигадану. У Стародавній Греції слово «історія» означало будь-яке знання, що отримується шляхом дослідження, а не тільки власне історичне знання в сучасному розумінні.

У Радянському Союзі вивчення історії тісно пов’язувалося з марксистсько-ленінською філософією і було в значній мірі ідеалізовано. Класовою боротьбою пояснювалося все, аж до найскладніших культурно-історичних явищ.

Історія була і залишається полем битви, часом досить жорстким. І треба добре знати історію, щоб перемогти в цій битві.

Деканат Факультету історії, політології і міжнародних відносин зичить сьогодні всім історикам успіхів і нових відкриттів, унікальних фактів і знахідок, цікавих домислів і припущень, захоплюючих подорожей по сторінках минулих років. Бажаємо Вам міцного здоров’я, професійного зростання, результативної праці та цікавих подорожей сторінками минулого!