У Центрі «PNU EcoSystem» відбулась відкрита лекція запрошеного доктора Маріоли Терези Козубек

    7 грудня у Центрі інноваційних освітніх технологій «PNU EcoSystem» нашого Університету відбулась відкрита лекція для студентів педагогічного факультету запрошеного доктора наук гуманістичних Сілезького університету в Катовіцах (Республіка Польща) Маріоли Терези Козубек на тему: «Інклюзія у поглядах Папи Франциска».

    Організаторка і модераторка заходу – директорка Центру, професорка Олена Будник. Захід проводиться у рамках вивчення навчальної дисципліни «Основи інклюзивної освіти» спеціальності 013 Початкова освіта та був приурочений Міжнародному Дню людей з інвалідністю. У ньому взяло участь у форматі онлайн і офлайн близько 60 учасників – студенти, викладачі, науковці.

    Головна спікерка доктор Маріола Тереза Козубек – фахівчиня у сфері, педагогіки, теології, полікультурної освіти, родинного виховання, ініціатор волонтерського руху для підтримки українських переселенців, зокрема дітей війни, у Польщі, викладач Інституту Педагогіки та Відділення Теології у Сілезькому університеті. У її доповіді було окреслено сутність деяких понять, що стосуються інклюзії; акцентовано на необхідності створення інклюзивного освітнього середовища на засадах толерантності, гуманності, доброзичливості.

   До зустрічі долучився спеціальний гість: Раул Сілва з Інституту Софійського університету в Італії, фахівець з теології та інклюзії. Учений має досвід практичної роботи з людьми з особливими потребами, народився у Португалії, працював в Індії, Бразилії та Італії, тому його рефлексії базувались на полікультурності. У ході дискусії торкнулися різних питань надання психолого-педагогічного супроводу дітям з інвалідністю, підтримки Папою Франциском осіб з особливими потребами, обговорили звернення Святішого Отця до українського народу у дев’ятий місяць після початку війни та ін. Адже Раул Сілва бере активну участь у проєктах Католицької Церкви у Римі, тому висловив власні міркування щодо низки актуальних освітніх проблем, у т. ч. соціально-педагогічної роботи з українськими дітьми, які зазнали травми війни.

    Активну участь у дискусії взяли викладачі та студенти педагогічного факультету, їхні запитання до спікерки стосувалися ставлення Папи Франциска до дітей війни в Україні, надання психологічної допомоги особам з інвалідністю, можливостей використання кращого досвіду інклюзивної освіти в українській освіті. Синхронний переклад з англійської мови було здійснено доценткою Катериною Фомін. Учасники висловили вдячність нашим гостям і всій польській та італійській науковій спільності за солідарність та підтримку України.