Професор Іван Монолатій – лауреат премії імені Івана Франка

    Доктор політичних наук, професор кафедри політології Факультету історії, політології і міжнародних відносин Іван Монолатій отримав міську премію імені Івана Франка в галузі літератури за книгу «Переможене горе. Мнемонічні фігури (без)державної літератури». Урочисте вручення премії нашому науковцеві відбулося 27 серпня 2021 р., у 165-річницю від дня народження видатного українського поета Івана Франка.

    Як зазначає професор Іван Монолатій, книжка «Переможене горе. Мнемонічні фігури (без)державної літератури» стане добрим путівником у світ української літератури, вкотре відкриваючи для всіх зацікавлених її позитиви і неґативи, сильні і слабкі боки, а також героїв і антигероїв картини українського світу ХХ сторіччя, які зауважив не літературознавець, а лише історик і політолог.

    Зазначимо, що в квітні поточного року комісія з міської премії імені Івана Франка у галузі журналістики та літератури визначила переможців міської премії імені Івана Франка у галузі літератури. Нагородження провели в день народження Каменяра. Міська премія імені Івана Франка в галузі літератури і журналістики заснована Івано-Франківською міською радою є найвищою в місті відзнакою, яку за поданням комісії з міської премії імені Івана Франка присуджує виконавчий комітет міської ради.

    Довідково

    Іван Монолатій – український історик, доктор політичних наук, професор кафедри політології Факультету історії, політології і міжнародних відносин Прикарпатського національного університету імені Василя Сефаника, академік Академії наук вищої школи України, дійсний член Наукового Товариства імені Тараса Шевченка, експерт МОН України і Національного фонду досліджень України. Цьогорічний лауреат обласної премії імені Василя Стефаника та міської премії імені Івана Франка. Автор праць: «Зоосад революції. Західноукраїнська державність 1918–1923 рр. і теорії випадковостей ХХ – початку ХХІ ст.», «Чорні лебеді» Української революції: (не)ймовірні випадки західноукраїнської державності», «П’ять зшитків Євгенових. Молоде життя Євгена Побігущого-Рена», «Переможене горе. Мнеморфічні фігури (без)державної літератури», «Від Донецька до Перемишля. Як сучасна література «пам’ятає» українські міста» та ін.