Студенти-політологи взяли участь в Осінній Академії НАТО

25-26 жовтня 2018 року на базі Ужгородського національного університету відбулася Осіння Академія НАТО «Виклики східному флангу Альянсу: просуваючи готовність та взаєморозуміння».
Організатором проекту виступила громадська організація «Центр міжнародної безпеки» за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні у партнерстві з Національним інститутом стратегічних досліджень, Науковим інформаційно-аналітичним центром НАТО Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника та Ужгородським національним університетом.
Академія була присвячена обговоренню серед експертів і молоді проблем міжнародної та регіональної безпеки, процесів розбудови миру та прийняття рішень в Україні з урахуванням досвіду НАТО. Метою проекту є обговорення актуальних загроз та основних принципів регіональної безпеки щодо наслідків гібридної агресії Росії в Україні, та розробка практичних рекомендацій щодо зміцнення східного флангу НАТО шляхом об’єднаних зусиль як членів Альянсу, так і країн-аспірантів. Під час пленарних засідань та практичних воркшопів обговорювалися конкретні проблеми розвитку регіональної безпеки та досягнення в рамках співробітництва між Україною і НАТО, а також були розроблені практичні рекомендації, окреслені нові підходи до вирішення конфліктів у регіоні.
Серед спікерів та учасників заходу – представники Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції, Представництва МЗС України та Генерального Консульства Словаччини в м. Ужгород, Національного інституту стратегічних досліджень та академічних кіл (університети Києва, Одеси, Львову, Івано-Франківська, Чернівців, Острогу, Вінниці, а також Кракова). Серед спеціально запрошених іноземних гостей – Барбора Маронкова, директор Центру інформації та документації НАТО в Україні; Аудріус Скаістіс, почесний член Асоціації атлантичного договору Литви (LATA); Відас Урбонавічіус, член Почесної ради Литовського стрілецького союзу; Даніель Шеліговський, експерт Польського інституту міжнародних відносин (PISM) та інші.
Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника представляли: доцент кафедри політології – Липчук Оксана Іванівна, а також студенти 3 та 4-го курсів Факультету історії, політології і міжнародних відносин, спеціальності «Політологія» – Дукач Наталія, Головчук Юрій та Івасюк Іван, котрі, в рамках дводенної школи взяли участь у панельних дискусіях та воркшопах, де разом з іншими учасниками мали змогу моделювати сучасні глобальні та регіональні політичні виклики та шукати шляхи їх вирішення.