Пізнавальна онлайн-лекція американського фахівця з медіакомунікацій Девіда Грекона

    8 листопада представники Центру «Молода дипломатія» та студентського наукового гуртка «Дипломат» організували для студентів Факультету історії, політології і міжнародних відносин Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника онлайн-лекцію директора стартапу Media Literacy Access Initiative (MLAI), колишнього професора Університету східного Іллінойса, Університету Гонзага Девіда Грекона. Кількаразовий стипендіат програми наукових обмінів Сполучених Штатів Америки ім. Фулбрайта, Девід Грекон впродовж 2017–2018 навчального року викладав курс, присвячений медіакомунікаціям, для студентів спеціальності «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

   Під час лекції директор Д. Грекон поділився своїм досвідом дослідження медіа та висвітлив актуальні аспекти медіаграмотності, які є критично важливими у сучасному світі. Особливу увагу спікер звернув на те, що більшість медіа орієнтуються на прибуток. Лектор підкреслив, що кожна взаємодія з медіаконтентом, від завантаження додатків до перегляду новин, є частиною економічного ланцюга, який формує суспільні настрої та громадську думку.

    Під час зустрічі директор Д. Грекон навів приклади впливу соціальних мереж на політичні процеси, зокрема новітні форми передвиборчої агітації з допомогою застосунку «TikTok». Спікер зазначив, що соціальні мережі сьогодні стають потужним інструментом для залучення молоді до суспільно-політичного життя, але водночас є джерелом інформаційних маніпуляцій, що потребує розвитку критичного мислення.

    Також ним було порушено питання гендерних стереотипів у медіапродуктах. На прикладі популярного телешоу «Колесо Фортуни» директор Д. Грекон продемонстрував, як у медіа можуть відтворюватися соціальні упередження, які впливають на сприйняття ролей жінок і чоловіків у суспільстві.

    Лектор підкреслив важливість медіаграмотності для української молоді, зазначивши, що в умовах інформаційного перенасичення, суспільство повинно навчитися критично оцінювати та перевіряти джерела інформації. Особливу увагу він приділив порівнянню політичної культури США та України, вказуючи на відмінності у взаємодії політиків із медіа та роль медіа у формуванні громадської думки.

    Завершуючи зустріч, директор Д. Грекон закликав студентів не приймати інформацію з медіа на віру, а завжди ставити під сумнів її правдивість та використовувати альтернативні джерела.

    У другій частині зустрічі, яку модерував декан Факультету історії, політології і міжнародних відносин Ігор Гурак, директор Д. Грекон поділився думками про поточний стан справ навколо російсько-української війни, перебіг та результати нещодавніх президентських та парламентських виборів у США. Лекція директора Д. Грекона носила інтерактивний характер. До обговорення питань, які аналізувалися в ході зустрічі, долучилися студенти спеціальності «Міжнародні відносин, суспільні комунікації та регіональні студії» Катерина Букатюк, Володимир Куртяник, Соломія Грижак, Анастасія Грималюк, Іван Зварич, Юліан Калиній, Іван Курило, Дзвенислава Максимів, Вікторія Пеца.