10 жовтня з ініціативи Всесвітньої федерації психічного здоров’я відзначається Всесвітній день психічного здоров’я, який цьогоріч проходить під гаслом: «Психічне здоров’я доступне всім». На факультеті психології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника студенти традиційно провели просвітницькі заходи в рамках Тижня психічного здоров’я. Організатором акції є доцентка кафедри клінічної та реабілітаційної психології Мирослава Кулеша-Любінець.
Зокрема, для першокурсників факультету психології студенти-тьютори провели інтерактивні заняття зі стрес-менеджменту, розвитку емоційного інтелекту, промоції збереження психічного здоров’я та відновлення власних ресурсів.
Заняття відбувалися офлайн, у тому числі, і в Молодіжному центрі університету «Параграф».
«Я отримала багато задоволення від процесу підготовки та проведення тренінгу. Найціннішою для мене стала кінцева рефлексія, коли студенти почали ділитися своїми конкретними висновками, інсайтами та позитивними відгуками про нашу спільну роботу. Це дало розуміння, що пророблена робота принесла користь», – ділиться своїми враженнями тьюторка, студентка групи ПС-34 Чикур Іванна.
Також студенти провели психоедукаційні бесіди з мешканцями м. Івано-Франківська. Вони роздали інформаційні буклети, де подані методи швидкої стабілізації психологічного стану та покликання на відеозапис Абетки психічного здоров’я, створеної Мирославою Кулешею-Любінець спільно зі студентами в рамках соціального проєкту «Школа психічного здоров’я».
Слід зазначити, що просвітницькі заходи відбувалися і поза межами університету. Зокрема, майбутні психологи, учасниці проєкту «База Психології» днями раніше прийняли участь у фестивалі неформальної освіти, представивши Алею можливостей у Палаці Потоцьких. Вони пропонували охочим рефлексивні практики із застосуванням МАК, арттерапії та ін.
«Психічне здоров’я – це фундамент нашого загального благополуччя. Сьогодні важливо нагадати собі та іншим, що психічне здоров’я таке ж важливе, як і фізичне. Тому варто зробити крок до свого благополуччя: поговорити з близькими, звернути увагу на підтримку та ділитися своїми переживаннями», – вважає учасниця проєкту, студентка групи ПСр-32 Оксана Русенко.
Сьогодні учасниці проєкту провели рефлексивні практики і на факультеті психології. Також студенти-психологи старших курсів долучилися до виїзної акції «День здоров’я», яка проходила на Вічевому майдані м. Івано-Франківська за ініціативи Івано-Франківського районного відділу ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ». Вони проводили швидкі скринінги психічного стану, надавали психологічні консультації охочим, розповідали про швидкі техніки зниження психоемоційної напруги.
Слід зазначити, що студенти працювали разом з випускницею Університету, психологинею Антоніною Максимців.
Доцентка кафедри клінічної та реабілітаційної психології Мирослава Кулеша-Любінець вважає: «Просвітницька діяльність є важливою складовою професії психолога. Адже вміння прислухатися до «мови тіла», діагностувати власні переживання та негативні автоматичні думки можуть вчасно попередити виникнення розладів психічного здоров’я. Тому студенти-психологи цьогоріч прагнули охопити якомога більше молоді і простими методами навчити їх звернути увагу на власне психічне здоров’я. Проведені заходи також мали на меті знизити рівень стигматизації людей з інвалідністю, яка, на жаль, притаманна у нашому суспільстві».
За час проведення акції було роздано більше 400 інформаційних буклетів, проведено студентами-тьюторами 9 інтерактивних занять, учасниками яких стало більше 170 студентів.