Участь доцента кафедри міжнародних відносин Ігоря Гурака в міжнародному науковому семінарі

15 травня 2023 р. факультет наук про політику та адміністрацію Університету імені Казимира Великого в м. Бидгощі (Республіка Польща) провів міжнародний науковий семінар на тему «Wyzwania dla systemu politycznego Ukrainy» («Виклики для політичної системи України»). В рамках онлайн події Україна була представлена учасниками, які репрезентували Львівський національний університет імені Івана Франка, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, Чорноморський національний університет імені Петра Могили, журнал «Український Тиждень».

Зі сторони Прикарпатського національного університет імені Василя Стефаника в заході взяв участь доцент кафедри міжнародних відносин Факультету історії, політології і міжнародних відносин Ігор Гурак. Дослідник виступив перед учасниками семінару із доповіддю на тему «Шлях України до ЄС – нова реальність». В ході свого виступу Ігор Гурак окреслив своє бачення ключових викликів, які постають перед Україною в контексті реалізації євроінтеграційної стратегії, розкрив яким чином наша держава реалізує сім умов, які офіційний Київ отримав від Брюсселя разом із статусом кандидата на вступ в Євросоюз. На завершення свого виступу доцент Гурак підкреслив, що широкомасштабна російська агресія відкрила перед Україною реальні євроінтеграційні перспективи. На його думку, платячи високу ціну за можливість визначати своє майбутнє та черговий раз виконуючи роль форпосту Європи, українці змогли переконали провідні європейські столиці, що заслуговують стати частиною спільного європейського проекту та мають реальні перспективи до кінця цього року розпочати переговори про вступ в Європейський Союз.