Презентація 4-го тому «Енциклопедії ЗУНР» на обласному телебаченні «Галичина»

3 листопада 2021 р. кандидат історичних наук, директор Центру досліджень українського національно-визвольного руху ім. О.Ю. Карпенка Микола Вітенко та викладачі кафедри історії України і методики викладання історії кандидат історичних наук, доцент Степан Кобута і кандидат історичних наук, асистент Богдан Паска взяли участь в інформаційно-аналітичній передачі обласного телебачення «Галичина» «Про головне в деталях». Тема передачі – «Історія ЗУНР: погляд з лабораторії істориків» – була присвячена виходу в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника завершального 4-го тому видання «Енциклопедія ЗУНР».

Під час розмови в студії було порушено низку актуальних питань історії ЗУНР. Говорилося, зокрема, про вплив пандемій та епідемій на тогочасне українське державотворення, проблему української соборності та складності її реалізації, організації та підтримки зі сторони населення Української Галицької армії. Обговорювався процес безпосереднього написання енциклопедичного видання, яке включило близько 3300 статей, присвячених різним проблемам державного, політичного, економічного, культурного життя ЗУНР, творцям та захисникам цієї української держави. Щодо можливих перспективних напрямів дослідження історії ЗУНР гості передачі назвали вписування подій місцевого українського державотворення у ширший, світовий контекст глобальної історії, пошук нових прізвищ борців за українську державність на краєзнавчому рівні, дослідження процесів становлення державних органів ЗУНР на рівні окремих повітів тогочасної Галичини.

Детальніше тема розмови – «Історія ЗУНР: погляд з лабораторії істориків» телепередачі «Про головне в деталях» обласного телебачення «Галичина» за покликанням: https://www.youtube.com/watch?v=ZfOEXjvhyMA