Пізнавальна просвітницька розмова на обласному телебаченні «Галичина», приурочена вшануванню пам’яті Михайла Драгоманова

1 листопада 2021 р. завідувач кафедри, доктор історичних наук, професор І.Я. Райківський взяв участь в інформаційно-аналітичній передачі обласного телебачення «Галичина» «Про головне в деталях» спільно з докторкою філологічних наук, професоркою Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника О.С. Деркачовою, присвяченої 180-річчю від дня народження українського історика, публіциста, філософа, економіста, літературознавця, фольклориста, громадського діяча Михайла Петровича Драгоманова (1841–1895 рр.).

Під час розмови в студії було порушено низку актуальних питань, пов’язаних з життям і багатогранною діяльністю видатного українського громадського діяча, науковця, публіциста. М.П. Драгоманов був одним із найвидатніших українських діячів у ХІХ ст., що відіграв важливу роль у національному відродженні, формуванні ідеї соборності України, політизації національно-визвольного руху. Вивчення постаті цієї геніальної людини, уродженця Полтавщини, мислителя, патріота України, що обстоював власну концепцію «громадівського соціалізму» і приділяв ключову увагу в своїй діяльності Галичині, є необхідним у навчально-виховному процесі в закладах загальної середньої освіти і закладах вищої освіти, в сучасному суспільному житті.

Детальніше тема розмови – «180-річчя Михайла Драгоманова» телепередачі «Про головне в деталях» обласного телебачення «Галичина» за покликанням: https://youtu.be/6ZxEKJwaGxE