Українське суспільство отримало спеціальну нагороду Економічного форуму в Польщі

У польському місті Карпач 7–9 вересня 2021 р. відбувся ювілейний XXX Економічний форум. У ньому взяли участь близько трьох тисяч учасників. Зокрема, традиційно великою була українська делегація. А у третій день форуму його відвідав Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. На офіційній церемонії завершення XXX Економічного форуму він отримав спеціальну нагороду, присвячену українському суспільству.

Виголошуючи лаудацію, почесний доктор Прикарпатського національного університету, Директор Студій східноєвропейських досліджень Варшавського університету Ян Маліцький підкреслив, що ця нагорода «присвячується українському народові за його витривалість». Ця фраза викликала тривалі оплески кількохсот учасників форуму.

Ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Ігор Цепенда також взяв активну участь у форумі. Він провів у м. Карпачі низку важливих зустрічей, а також виступив на двох дискусійних панелях – «Участь приватного сектору в організації системи освіти» та «Центральна Європа – спадщина, люди, майбутнє» у рамках ініціативи «Європа Карпат» за участі керівників міністерства освіти і науки Республіки Польща, експертів, ректорів, професорів університету, представників бізнесу.

Цьогорічний триденний форум відбувався під гаслом «Європа у пошуках лідерства». У рамках форуму було проведено майже 200 дискусійних панелей по 22-х тематичних напрямках. Зокрема, частину дискусій було присвячено проблемам освіти.