Презентовано експозицію «Пам’ятки духовної культури Українських Карпат» в рамках проєкту «Таємниці України для тебе»

20 травня 2021 р. у м. Київ у Міністерстві закордонних справ України ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Ігор Цепенда, викладачі та декан Факультету історії, політології і міжнародних відносин Микола Кугутяк взяли участь у презентації міжнародного культурно-соціального проєкту «Таємниці України для тебе».

В рамках презентації цього унікального проєкту Прикарпатський національний університет продемонстрував експозицію «Пам’ятки духовної культури Українських Карпат». Екскурсію експозицією виставки провів професор Микола Кугутяк. Виставка складається з 15 банерних експонатів, розділених на 4 частини – «У пошуках індоєвропейської прабатьківщини. Відкриття забутої сакральної спадщини», «Кургани Прикарпаття: могили, святилища, ритуальні комплекси», «Городища – святилища Прикарпаття» та «Монастирські обителі Прикарпаття». В основу виставки лягли результати Карпатської археологічної експедиції науковців Прикарпатського національного університету 2006–2019 рр. під керівництвом професора Миколи Кугутяка.

Презентація проєкту «Таємниці України для тебе» символічно відбулася у День вишиванки за участі глав іноземних дипломатичних представництв в Україні, представників депутатського корпусу, громадських організацій, науково-освітнього середовища, благодійних організацій, майстрів народних ремесел. Вдячні за надану можливість взяти участь у корисній справі Василю Вишиванюку та благодійному фонду «Чисті серцем».