Дослідження сакральних пам’яток Українських Карпат

На запрошення декана Факультету історії, політології і міжнародних відносин професора Миколи Кугутяка 5–7 серпня 2020 р. Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника відвідали відомі вчені-археологи, трипілллязнавці – професори Михайло Відейко і Наталія Бурдо з метою спільних досліджень сакральних пам’яток Українських Карпат. Упродовж 5–6 серпня були здійснені польові розвідки пам’ятки в Терношорах на Гуцульщині і в Бубнищі на Бойківщині, в ході яких вивчалися скельні петрогліфічні комплекси. Третій день пройшов у режимі стендових лекцій проф. Миколи Кугутяка з подальшим їх обговоренням. Констатовано значний інтерес до теми скельних петрогліфічних комплексів у Карпатах, відзначена їх чисельність і різноманітність, необхідність подальшого вивчення, в тому числі підготовки публікації англомовного каталогу.