Благодійна акція «Мак пам’яті»

13 листопада 2019 р. на Факультеті історії, політології і міжнародних відносин традиційно пройшла щорічна благодійна акція «Мак пам’яті». Захід започаткували викладачі та студенти ще п’ять років тому та приурочили історичному дню – 11 листопада. Як наголошують організатори в цей день, 101 років тому, завершилася Перша світова війна і у всьому світі вшановують пам’ять загиблих у Великій війні. Завдяки поезії канадського військового лікаря Джона Маккрея “На полях Фландрії” (1915), маки стали символами полеглих у боях. Ідея використовувати червоний мак як символ пам’яті належить Моїні Майкл, викладачці Університету Джорджії (США). У багатьох країнах колишньої антинімецької коаліції 11 листопада є державним святом і відзначається під різними назвами: у США – це «День ветеранів», у Франції, Бельгії та Новій Зеландії – «День перемир’я», у Великобританії, Канаді, Австралії – день поминання загиблих у Першій світовій війні.

Світлини, експонати часів Першої світової війни і костюм військового солдата УГА, надані музеєм визвольних змагань Прикарпатського краю, макова фото-зона, відтворювали дух епохи.

Студенти-історики представили на захід власноруч приготовлені випічку та солодощі. Виручені під час благодійної акції кошти в сумі 8 240 грн. будуть використані для впорядкування військового поховання Першої світової війни на цвинтарі у с. Верхній Майдан Надвірнянського району Івано-Франківської обл.

Акція відбулася за ініціативи доцента кафедри всесвітньої історії Лілії Василівни Щербін та за підтримки Первинної профспілкової організації студентів Факультету історії, політології і міжнародних відносин (голова профбюро Факультету Михайло Андріїшин).

  • Благодійна акція «Мак пам’яті»