Відкриті лекції польських і чеських науковців з історії Середньовіччя

На запрошення Центру медієвістичних студій кафедри всесвітньої історії Факультету історії, політології і міжнародних відносин провести серію відкритих лекцій присвячених проблемам середньовічної історії і археології та з метою актуалізації вже підписаних угод про міжуніверситетську співпрацю 1-3 травня 2018 року із офіційним візитом у нас перебувала польсько-чеська делегація. Про «Кочівників південно-руських земель VII – XIII століть» студентам нашого університету розповіла лектор – Анета Голембьовська-Тобіаш із Західночеського університету в місті Пльзень (Чехія), натомість про «Проблеми типології і хронології ранньосередньовічних пам’яток південно-західних земель Русі» – Радослав Лівох із Археологічного музею міста Краків (Польща). Камеральне академічне середовище сприяло чудовій дискусії та обміну думками серед студентів спеціалізації «Історія міжнародних відносин», магістрантів, випускників, аспірантів та вже дипломованих кандидатів наук. Подальша, заздалегідь запланована зустріч із ректором Державного вищого навчального закладу «Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника» Ігорем Цепендою, виїзд гостей до літописного Галича та оглядини галицьких околиць дозволяють з великим оптимізмом дивитися не тільки на подальший розвиток Центру медієвістичних студій, а, насамперед, археологічні та історичні студії цього непересічного давнього середньовічного мегаполіса за участі наших міжнародних партнерів та друзів. Зустріч із докторантом Ігорем Ковалем та директором музею Національного заповідника «Давній Галич» Тарасом Зіньковським дозволила гостям ознайомитися із предметами матеріальної культури, металопластикою літописного Галича, пам’ятками архітектури і мистецтва.
Відтак, було обумовлено подальші спільні кроки з практичного вивчення Галича і галицьких околиць, публікації матеріалів на шпальтах збірника наукових праць «Галич» та подальшу координацію студій.