Навчально-методична екскурсія зі студентами-істориками по центру м. Івано-Франківська

11 квітня 2018 р. у рамках роботи історико-краєзнавчого гуртка, який функціонує під керівництвом доцента кафедри історії України А.З. Королька, та ведення ним нормативних курсів «Історичне краєзнавство, музеєзнавство» і «Методика екскурсійної роботи», студентка другого курсу спеціальності 032 «Історія та археологія» Зоряна Мохналь провела екскурсію по центру м. Івано-Франківська для студентів І курсу спеціальностей 014 «Середня освіта (історія)», 032 «Історія та археологія» та студентів-магістрів спеціальності 014 «Середня освіта (історія)».

Під час годинної екскурсії, використовуючи в екскурсійній методиці різноманітні прийоми показу (панорамного показу, зорової реконструкції (відтворення), зорового монтажу, локалізації подій, переключення уяви, абстрагування, зорового порівняння, інтеграції, зорової аналогії та ін.) і прийоми розповіді (екскурсійної довідки, опису, характеристики, пояснення, питань-відповідей, новизни матеріалу, співучасті, дискусійної ситуації, зштовхування суперечливих версій та ін.), Зоряна Мохналь цікаво і дохідливо для своїх колег студентів-істориків розповіла про такі екскурсійні об’єкти обласного центру: Івано-Франківська міська ратуша, собор Святого Воскресіння (головний (катедральний) собор Івано-Франківської архієпархії УГКЦ), пам’ятки майдану А. Шептицького (Колегіальний фарний костел Пресвятої Діви Марії (колеґіата) та ін.). Завдяки використанню вищеперелічених прийомів показу і розповіді молодому екскурсоводу вдалося встановити міцні контакти з екскурсантами, домогтися стійкої уяви аудиторії до спостережуваного об’єкта, забезпечити в екскурсантів зорове сприйняття екскурсійного матеріалу.

У кінці екскурсії Зоряна Мохналь провела історичну вікторину серед екскурсантів студентів-істориків щодо змісту проведеної екскурсії, яка пройшла в незаангажованій обстановці і дозволила закріпити знання про яскраві історико-архітектурні пам’ятки нашого міста.

• Початок екскурсії біля Івано-Франківської міської ратуші