Відбулися перші “Грабовецькі історичні читання”

6 грудня 2016 р. в університеті відбулася Всеукраїнська наукова конференція «Перші Грабовецькі історичні читання» на тему: «Академік Володимир Грабовецький – вчений, громадський діяч». В її роботі взяли участь науковці, викладачі, аспіранти, студенти та працівники університету, представники громадськості, засобів масової інформації. Серед запрошених гостей заходу були заступник голови Івано-Франківської ОДА Ігор Пасічняк, начальник управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської ОДА Володимир Федорак.

Організаторами проведення заходу виступили факультет історії, політології і міжнародних відносин, кафедра історії України, Івано-Франківська обласна організація Національної спілки краєзнавців України, Івано-Франківський обласний державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді та Івано-Франківський історико-меморіальний музей Олекси Довбуша. Основне завдання Всеукраїнської наукової конференції в рамках «Перших Грабовецьких читань», як зазначили організатори, полягало в тому, щоб узагальнити джерелознавчі та історіографічні здобутки історико-краєзнавчої, музейної роботи академіка Володимира Грабовецького, творчо осмислити нові методологічні підходи до вивчення історії України, історичного краєзнавства.
Урочисто відкриваючи роботу Всеукраїнської наукової конференції «Перші Грабовецькі історичні читання» з вітальним словом виступив ректор університету, доктор політичних наук, професор Ігор Цепенда. У своїй короткій промові він привітав усіх присутніх з науковим академічним святом і зазначив, що «конференція відкриває новий важливий науковий етап, присвячений академіку Володимиру Грабовецькому – людині, яка стала цілою епохою університету». Ігор Євгенович також зазначив, що 4 грудня 2016 р. минув рік з дня смерті видатного вченого, громадського діяча Володимира Грабовецького і проведення тематичної конференції є даниною пам’яті Академіка.

У свою чергу з вітальними словами виступили заступник голови Івано-Франківської ОДА Ігор Пасічняк, кандидат історичних наук, начальник управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської обласної державної адміністрації Володимир Федорак, голова Івано-Франківської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, директор обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Михайло Косило. У своїх виступах вони підкреслили багатогранну діяльність відомого українського науковця, історика-краєзнавця, громадського діяча Володимира Васильовича Грабовецького, який за майже 65 років наукової діяльності підготував та опублікував понад 1,5 тисячі наукових і науково-популярних праць, у тому числі близько 100 монографій, окремих видань.

У рамках програми конференції відбулися пленарне та секційні засідання під час яких виступили доктор історичних наук, професор, декан факультету історії, політології і міжнародних відносин Микола Кугутяк, доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії України Ігор Райківський, голова Івано-Франківської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, директор обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Михайло Косило, доктор політичних наук, професор кафедри політології Іван Монолатій, кандидат історичних наук, професор кафедри етнології і археології Михайло Паньків та ще понад 40 учасників заходу.

Під час роботи конференції всі учасники мали чудову нагоду переглянути виставку монографій академіка Володимира Грабовецького.